Moje služby

Provázím ženy v začátcích kojení, v krásném, ale náročném období sžívání se s miminkem, i tehdy, kdy se kojení z nějakého důvodu nedaří. Kladu si za cíl poskytnout správné informace a respektovat Vaše potřeby.

Působím v Brně a okolí (do 30 km), o víkendech také v okolí Velkého Meziříčí a Třebíče


Laktační poradenství

Nabízím podporu, citlivý přístup a pomoc v situacích kdy:

  • děťátko nepřibírá, nepřisává se
  • při kojení cítíte bolest
  • miminko se vzteká a odmítá se kojit

Kromě pomoci s kojením poradím i s nošením v šátku či nosítku.

Jak poradenství probíhá:

Vyslechnu Vás a naučím Vás jak poznat, jestli miminko vydatně pije, jak mu pomoci pít lépe, případně jak zmírnit bolest, jak děťátko uklidnit. Společně najdeme řešení, které Vám bude nejlépe vyhovovat.

Samozřejmostí je diskrétnost a empatie, podpora emailem a telefonicky. Po prvním poradenství posílám shrnutí toho nejdůležitějšího, protože informací může být někdy opravdu hodně ;)

Je vhodné potkávat se opakovaně, dokud se situace zcela nezlepší. S klientkami jsme v kontaktu, hodnotíme pokroky, což je důležité zejména u miminek, které se nepřisávají nebo bojkotují kojení. Jestliže z nějakého důvodu osobní setkání není možné, můžeme se potkat i prostřednictvím videohovoru.  


Předporodní příprava na kojení

První dny s miminkem jsou pro průběh kojení rozhodující. Ženy často postrádají praktickou podporu a mnoho z nich kojení zbytečně vzdává.

Při přípravě na kojení si popovídáme si o tom, jaký vliv má průběh porodu a jak nejlépe začít. S panenkou si nacvičíte polohy a naučíte se poznat, jestli děťátko dobře pije. Dozvíte se také, co je u miminka normální a kdy zpozornět, jak řešit nejčastější problémy a hlavně jak jim předejít. Ráda zodpovím Vaše otázky.

Nabízím individuální přípravu u Vás doma nebo skupinové kurzy online.

Nejbližší kurz začíná 2. srpna 2023, více v sekci Kurzy nebo zde https://www.facebook.com/PohodoveKojeniLenaDusatkova


Podpůrné skupinky pro kojící ženy

Ženy se odjakživa podporovaly v kojení, sdílely zkušenosti a navzájem si pomáhaly. Na skupinkách si povídáme o tom, co zrovna prožíváme, co potřebujeme řešit (nejen) při kojení. Vzájemně se podporujeme, neboť často pomůže jen ujištění, že to, co se děje, je normální, a že v tom nejsme samy.

V současnosti se potkáváme každé druhé pondělí ve Family Pointu v Brně - Lesné od 10:00

Skupinky jsou zdarma, dobrovolný příspěvek posíláme na podporu činnosti o. z. MAMILA

Aktuální informace najdete na https://www.facebook.com/PohodoveKojeniLenaDusatkova